Sepetim
0
Giriş Yap
Ürün Arama

Texa Hakkında

TEXA S.p.A.

TEXA S.p.A.1992 yılında kurulmuş olup, otomotiv elektroniği teknolojileri sektöründe araçlar için tanı cihazları üretmeye başlamıştır. Başlangıçta çalışan sayısı 10 iken, piyasada kısa sürede başarıya ulaşan firma 15 yıl içinde 60.000 ‘den fazla Diagnostik Teşhis Cihazı, Klima Dolum Cihazı ve Gaz Analiz Cihazı üretmeyi başarmıştır.

Uluslararası genişleme sayesinde 2001 yılından bu yana şirketin cirosunun sürekli büyümesi sonucu pazarda kaliteli firma imajını yakalayan Texa S.p.A., Ar-Ge birimi için 350 den fazla çalışan istihdam ederek sektörün öncü firmalarından biri haline gelmiştir. 2002 yılında devam eden bu ilerleme 2004 yılında Treviso ‘da yeni genel merkezin açılmasıyla birlikte firmayı Avrupa’da lider konumuna getirmiştir.

Texa satış ağını genişletmek için yatırımlarını arttırmış, İspanya, Almanya, İngiltere, Fransa, ABD, Polonya ve Rusya’daki iştirakleri aracılığıyla büyük bir dağıtım ağına sahip olmuştur. Şirket bağımsız piyasada OEM ürünleri sunmakta olup Johnson Controls, Magneti Marelli, Siemens, VDL Bus & Coach, Aprilia, Benelli, Pagani Automobili, Renault Trucks, Ducati gibi firmalar tarafından resmi partner olarak seçilmiştir.